Köztársasági verseny – Veni, vidi, vici

(Jöttem, láttam, győztem)

Maximális pontszámmal elért első helyezés

1. május 15-én tartották az újvidéki Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéken a köztársasági magyar anyanyelvi versenyt.

Eme megmérettetésen iskolánk két tanulója is jelen volt, akik az áprilisban megrendezett körzeti versenyen kiemelkedően teljesítettek: Bognár Emese (4 ITM) és Sebastian Áron (4 TMM).

A negyedik osztályosok közül – csak a végzős generáció részére szervezték meg a köztársasági szintű versenyt, amelyen iskolánk tanulói ismét remekül teljesítettek, hiszen az I. helyet Sebastian Áron szerezte meg, aki a lehetséges 20-ból 20 pontszámot ért el. Bognár Emese is helytállt, de nem sikerült bejutnia a három legjobb közé.

A tanulókat e versenyre Szikora Judit anyanyelvszakos tanárnő kísérte, a diákok felkészítője Szabó Cibolya Teréz magyartanárnő.