Az áramkimaradások között folyamatosan más projekteken dolgoznak, mint például a berendezések vagy szerelvények újrahuzalozása, az elektromos alkatrészek biztonsági ellenőrzése, a vezetékek és világítás felszerelése, valamint az elektromos problémák hibaelhárítása.
A villanyszerelők kereskedők, feladatuk elektromos vezetékrendszerek tervezése, telepítése és karbantartása . A villanyszerelők kereskedők, és feladatuk elektromos vezetékrendszerek tervezése, telepítése és karbantartása a legkülönbözőbb környezetben.
Munkaterület
Elektrotechnika
Az iskoláztatás időtartama
3 év
Az okatás módja
Az alábbiakat láttuk elő: az első iskolaévben a tanulók megszerzik az alapvető gyakorlati tudást az iskolai műhelyben, a második év folyamán két napot a vállalatban töltenek, a harmadik (befejező) évben pedig három napot töltenek gyakorlattal a helyi vállalatban, amely együttműködik az iskolával. A vállalatban lévő gyakorlat, a valós helyzetekben, a gyakorlati szaktudás mellett lehetővé teszi, hogy szociális készségeik is fejlődjenek, mint a kommunikáció a kollégákkal, a munkához való hozzáállás, a munkahelyen való magatartás stb. Az iskolai tudásukkal, valamint a vállalatokban szerzett gyakorlati tudásukkal és képességeikkel a tanulók fel lesznek készítve a gazdaságban való helytálláshoz, és ezzel több lehetőségük nyílik az iskola utáni munkavállaláshoz.
Szaktantárgyak
- Villamos mérések ős elektonika
- Számítógép-hálózatok
- Villamos gépek, készülékek és berendezések
- Elektromos berendezések az iparban
Kompetencia – tudás, képesség és jártasság, amit a tanuló megszerezhet az oktatás során
- villanyszerelői munkálatok végzése
- a háztartási elektronikai készülékek javítása, karbantartása
- az ipari elektronikai berendezések összeszerelése és cseréje
Munkavállalás
Azon túl, hogy tudásuk és képességük révén megnő az esélyük a középiskola utáni munkába állásuknak bárminemű további szakmai képzés és betanítás nélkül, a tanulók a villanyszerelői profilon belül a vállalkozástan tantárgynak köszönhetően képesek lesznek önálló vállalkozás beindítására is.
Továbbtanulás
A villanyszerelői szakma befejezése után lehetőség van a negyedik szakfokozat megszerzésére, majd ezután a szakfőiskolákon való továbbtanulásra.