Új év köszöntött ránk, elkezdődött a 2016/2017-es tanév második féléve, ám a régi problémák velünk maradtak. A Diákparlament elnökségének gyűlésén az egyik napirendi pont iskolánk néhány tanulójának nemtörődöm és figyelmetlen magatartása a számítástechnikai szaktantermekben és tantermekben.

A tanárok és a diákok szinte naponta fedeznek fel újabb sérüléseket a billentyűzeteken, az egereken és a számítógépházakon; eltört széklábakat, új foltot a frissen meszelt falakon.

A Diákparlament elnöksége Error elnevezésű akciót szervezett, melynek célja a diákok felelősségteljes viszonyulása az iskolai berendezésekhez, mert ez nemcsak iskolai vagyon, hanem mindannyiunk közös tulajdona, a mostani és a jövőbeni generációké, amelyek az ittlétükről tesznek tanúbizonyságot.

Az eszközök már javíthatatlan alkatrészeiből a hirdetőtáblán egy alkotást hoztak létre, amely erre az akcióra emlékeztet bennünket.

Az iskolánk folyosóján lévő monitoron a megrongált eszközökről és felszerelésekről készített képfolyam hívta fel a diákok figyelmét.