Iskolánk tanulói számára március  31-én kortárs előadó tartott képzést  A cigarettafüst károsító hatása és a függőségi betegségek címmel; melyet városunk Vöröskereszt szervezete is támogatott. Az előadás célja az volt, hogy a diákok megismerkedjenek a függőségi betegségek minden formájával és következményével, amelyek károsan hatnak az emberek egészségére. Aleksa Petrić kortárs előadó ismertette a diákokkal, hogy a szívérrendszeri és a rákos megbetegedések egyik fő kiváltója a dohányzás. Kiemelte, hogy a dohányfüst egyaránt káros a dohányzóra és a passzív dohányosra is. Kihangsúlyozta a pszichoaktív anyagok egészségkárosító hatását és következményeit; továbbá szólt az alkoholizmus elleni harcról is. A diákoknak – a témakörön belül –lehetőségük nyílt kérdések felvetésére és azok megvitatására. Az előadó munkáját asszisztensek segítették, akik a Vöröskereszt önkéntesei: Stefan Maksimović, Jovana Filipić, Jovana Korać és Milana Pilipović. Az előadáson 41 harmadikos diák vett részt.