За наше ученике 31. марта је одржана вршњачка едукација на тему „Штетности дуванског дима и болести зависности“, уз подршку Црвеног крста нашег града. Циљ едукације био је да се ученици упознају са свим врстама болести зависности и њиховим последицама по здравље човека.

Предавач је био Алекса Петрић вршњачки едукатор, који је наше ученике упознао да је дуван један од основних узрока обољевања и умирања од кардиоваскуларних и малигних болести. Такође је истакао да пушење угрожава здравље и пушача и непушача. Истакнуте су и све последице и штетна дејства употребе психоактивних супстанци и као и начини борбе против алкохолизма. Ученици су били у могућности да постављају питања и дискутују на поменуте теме.

Подршку предавачу пружили су асистенти, волонтери у Црвеном крсту Стефан Максимовић, Јована Филипић, Јована Кораћ и Милана Пилиповић.

Предавању је присуствовао четрдесет и један ученик (трећих разреда).