Csonka Zalán, Szabó Edvárd, Turu Dávid a 4KUM osztály tanulói, Andrási Melinda osztályfőnök diákjai, Pék Zoltán diákmentor a Technológiai rendszerek tervezése tantárgyból részt vett a “Budi Naj Cirkuliraj – Moždane vijuge razvijaj” online döntőn, 2020. december 5-én, szombaton 10 és 14 óra között, és a nyolc csapat közül a negyedik helyet szerezte meg.

A “Budi Naj Cirkuliraj” projektet a Környezetvédelmi Minisztérium finanszírozza.

A “Budi Naj Cirkuliraj” projekt fő célja, hogy megismertesse a középiskolás diákokat a fenntartható fejlődés alapelveivel a környezeti vállalkozás, mint a jövő virágzó foglalkozásának fejlesztése, a háztartási kommunális hulladék származási helyén történő szétválasztásának sajátos környezeti és társadalmi problémájának multidiszciplináris megoldása révén.