1. április 3-án tanintézményünkben bemutatták az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékét.

A Tanszékről Kocsis Lenke tanársegédtől és Vojnić Bojana elsőéves hallgatótól kaptunk ismertetőt.

Szóltak az újvidéki egyetemisták életéről, az Európa Kollégiumról, a szülőföldön való továbbtanulás előnyeiről.

Ismertették a Tanszékkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat; ismertették az ott folyó munkát, a tanulók tárgyait, az oktatási folyamatot, valamint megtudhattuk, hogy a Tanszéken befejezett tanulmányok utáni milyen széleskörű lehetőség van a munkavállalásra.

Kocsis Lenke tanársegéd és Vojnić Bojana elsőéves hallgató bemutatkozásának célközönsége a végzős tanulóink voltak.