Ma a Városházán üzleti és műszaki megállapodást írt alá Szabadka város, a Duális Oktatás és Országos Képesítési Keretrendszer Hivatala, valamint az Ivan Sarić Műszaki Iskola, melynek értelmében az Ivan Sarić Műszaki Iskola a jövőben Oktatóközponttá bővül. 3650 négyzetméternyi területen 11 műhely és 20 szaktanterem áll majd rendelkezésre, melynek kivitelezésére mintegy ötmillió eurót bizosít az Európai Beruházási Bank. Szerbiában ez az Oktatóközpont lesz a legnagyobb,a legkorszerűbb felszereléssel.

A gyorsan elsajátítható és minőséges tudás biztosítása a jelen kor elvárása, amelyben élünk, és minden bizonnyal a duális képzés alappillére. Az új kritérium által, az Oktatóközpont létrehozásával, amely Szerbiában az ilyen jellegű legnagyobb Oktatóközpont lesz, olyan minőséget biztosítunk, amely a fiatalokat a munkaerőpiacon való helytállásra, de nem a Szerbián kívüli, hanem a hazai, a szabadkai és térsége munkaerőpiacán való helytállásra készíti fel – hangsúlyozta Gabrijela Grujić, a Duális Oktatás és Országos Képesítési Keretrendszer Hivatalának igazgatója.