2018. május 29-én Belgrádban a Szerbiai Gazdasági Kamara helyiségeiben az iskolák karrierépítési és tanácsadási csapatainak összejövetelét szervezték meg. E rendezvény szervezője a Belgrádi Nyitott Iskola, amely immár negyedik éve szervezi meg ezt a találkozót a következő támogató szervezetekkel karöltve: a Solidar Alapítvány, a Szerbiai Gazdasági Kamara és az Oktatási, Tudományos és Technológiai Fejlesztési Minisztérium.

A rendezvényt támogatásáról biztosította az Oktatási és Nevelési Fejlesztési Intézet, valamint a Tempus Szerbiai Irodája, az Euroguidance Központ.

Az értékelő bizottságot, amely a csapatok munkáját értékelte, a következő tagok alkották: Tatijana Glišić Milutinović – az Oktatási és Nevelési Fejlesztési Intézet, Ivana Kovačević – a Szerbiai Gazdasági Kamara, Dragana Jovanović – az Oktatási, Tudományos és Technológiai Fejlesztési Minisztérium, Ivana Vulić – az Euroguidance Központ és Jelena Manić Radoičić – BOŠ (Belgrádi Nyitott Iskola).

A rendezvényen négy iskolát ajándékokkal jutalmaztak, de a többi résztvevő intézmény és a karrierépítési és tanácsadási csapatok is elismerésben részesültek a részvételért és a rendezvényen kifejtett tevékenységért.
A Fiatalok Jobb Elhelyezkedését Elősegítő Minőségi Szolgáltatás elnevezésű projekt keretein belül a Solidar Suisse szerbiai irodája anyagi támogatása biztosította a rendezvény sikeres lebonyolítását.