Сајам школских тимова за каријерно вођење и саветовање одржан је 29.маја 2018. године, у Београду у просторијама Привредне коморе Србије. Организатор сајма је Београдска отворена школа која је четврту годину за редом заслужна за реализацију сајма уз партнерску подршку фондације Солидар, Привредне коморе Србије и Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Подршку у реализацији сајма дао је и Завод за унапређивање образовања и васпитања и Темпус канцеларија у Србији – Euroguidance центар.

Комисија која је оцењивала рад тимова била је у следећем саставу: Татијана Глишић Милутиновић – Завод за унапређење васпитања и образовања, Ивана Ковачевић – Привредна комора Србије, Драгана Јовановић – Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Ивана Вулић – Еурогуиданце центар и Јелена Манић Радоичић – БОШ.

Четири школе су награђене прикладним поклонима а свим осталим учесницима уручени су сертификати за учешће и излагање активности тима за каријерно вођење и саветовање, на сајму.
У оквиру пројекта „Квалитетне услуге за бољу запошљивост младих – КвиС на БИС“ и уз финансијску подршку Солидар Суиссе – Канцеларије у Србији, овај сајам је успешно реализован.