KONAČNI REZULTATI

SLIKE

SVEČANO OTVARANjE

U subotu, 27. maja 2023. godine, u Tehničkoj školi „Ivan Sarić“ održano je 27. Republičko takmičenje elektrotehničkih škola Srbije. Na takmičenju su učestvovala 142 učenika iz 27 škola. Učenici su se takmičili u četiri kategorije: Osnove elektrotehnike 1, Osnove elektrotehnike 2, Elektronika i Energetska elektronika. Pored profesora mentora takmičenju su prisustvovali uvaženi gosti – Radovan Živković, predstavnik Ministarstva prosvete – rukovodilac Grupe za srednje stručno obrazovanje i vaspitanje, profesori Fakulteta tehničkih nauka iz Novog Sada, Visoke škole elektrotehnike i računarstva (VIŠER) iz Beograda, Visoke tehničke škole strukovnih studija iz Subotice, predstavnici kompanije Kontinental – sponzori takmičenja, predsednik i sekretar Zajednice elektrotehničkih škola Srbije, te brojni direktori srednjih škola.

Na svečanom otvaranju prisutnima su se obratili Radovan Živković iz Ministarstva prosvete, prof. Dr Ivan Mezei sa Fakulteta tehničkih nauka, Nebojša Sokolović, predsednik Zajednice elektrotehničkih škola Srbije i Željko Rajčić, direktor Tehničke škole „Ivan Sarić“.

Stručne komisije su pažljivo vrednovale učeničke radove i pokazano znanje. Ostvareni su sledeći rezultati:

U kategoriji OET1 prvo mesto je zauzeo učenik Veljko Iđuški iz Srednje tehničke škole Sombor, drugo mesto – Aleksandar Vuk Milovanović iz ETŠ „Mihajlo Pupin“ Novi Sad, treće mesto – Mihajlo Manić iz ESTŠ „Nikola Tesla“ Kraljevo.

U kategoriji OET2 prvo mesto je zauzeo učenik Luka Jovanović iz ETŠ „Nikola Tesla“ Beograd, drugo mesto – Anđela Jočić iz ETŠ „Nikola Tesla“ Beograd , treće mesto – Petar Stojević iz Tehničke škole Vranje.

U kategoriji Elektronika prvo mesto je zauzeo učenik Ivan Maksić iz Tehničke škole Smederevo, drugo mesto – Luka Marković ESTŠ „Nikola Tesla“ Kraljevo, treće mesto – Marko Stojić iz ETŠ „Mihajlo Pupin“ Novi Sad.

U kategoriji Energetska elektronika prvo mesto je zauzeo učenik Ivan Živić iz Tehničke škole Smederevo, drugo mesto – Luka Đorđević iz ETŠ „Nikola Tesla“ Beograd, treće mesto – Janko Obradović iz ESTŠ „Nikola Tesla“ Kraljevo.

U ukupnom plasmanu najbolje rangirana škola je ETŠ „Nikola Tesla“ Beograd, drugo mesto pripalo je ESTŠ „Nikola Tesla“ Kraljevo, treće mesto Tehničkoj školi Smederevo.

Uz svečanu večeru, u restoranu Ergela Kelebija,  najboljima su uručene diplome, medalje, pehari i vredne nagrade.

Učenici su, kako i dolikuje, pokazali visok nivo znanja, mentori posvećenost, profesionalnost i ljubav prema svom poslu.