Наша школа је од ове школске године учесник још једног Ерасмус+ пројекта који носи назив „Solar Village“. Партнери у овом пројекту су нам школе из Словеније, Португалије, Летоније, Турксе и Италије. Екипа од пет ученика и један наставник су у периоду од 9.10. до 12.10. боравили у Португалији на уводном састанку где су се упознали са пројектом и задацима који нас очекују.

Школа домаћин се налази у градићу Вила Верде надомак Браге. Представили смо се осталим екипама, учествовали у предавањима и успели се упознати са делићем богате историје и културе града Брага и града Гимараеш у којем се „родила“ Португалија.

Оснажени новим познанствима и знањем вратили смо се и започињемо припреме за следећи сусрет који ће бити у нашој школи када ћемо кроз седам дана угостити шест ученика и једног наставника из Португалије.