Naša škola je od ove školske godine učesnik još jednog Erasmus+ projekta koji nosi naziv „Solar Village“. Partneri u ovom projektu su nam škole iz Slovenije, Portugalije, Letonije, Turkse i Italije. Ekipa od pet učenika i jedan nastavnik su u periodu od 9.10. do 12.10. boravili u Portugaliji na uvodnom sastanku gde su se upoznali sa projektom i zadacima koji nas očekuju.

Škola domaćin se nalazi u gradiću Vila Verde nadomak Brage. Predstavili smo se ostalim ekipama, učestvovali u predavanjima i uspeli se upoznati sa delićem bogate istorije i kulture grada Braga i grada Gimaraeš u kojem se „rodila“ Portugalija.

Osnaženi novim poznanstvima i znanjem vratili smo se i započinjemo pripreme za sledeći susret koji će biti u našoj školi kada ćemo kroz sedam dana ugostiti šest učenika i jednog nastavnika iz Portugalije.