1. IZLOŽBA INOVACIJA UČENIKA ZAGREBAČKIH OSNOVNIH, SREDNJIH ŠKOLA I STUDENATA S MEĐUNARODNIM UČEŠĆEM

7.maj 2022.godine

Tehnička škola „Ivan Sarić“ je 7.maja učestvovala na najvećoj izložbi mladin u RH, koja od 2001.godine okuplja sva dostignuća mladih zagrebačkih inovatora uz goste iz Hrvatske i inostranstva. INOVA-MLADI je program Saveza inovatora, Zajednice inovatora Fakulteta mašinstva i brodogradnje i zagrebačkih zajednica mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom podstaknu razvoj inovacija mladih u RH i okruženju. Ove godine ukupno je bilo preko 300 radova od koji je oko 210 bilo prikazano na manifestaciji.

Naša škola je učestvovala sa pet radova. Rezultate očekujemo krajem maja 2022.godine.

Svečanom otvaranju i samoj manifestaciji prisustvovali su direktor škole Željko Rajčić i nastavnik Laslo Lisak. Radove naših učenika kao i jedan broj radova drugih učesnika komisija je pratila online, uz prezentaciju i video materijal.