Današnjim polaganjem  kamena temeljca i vremenske kapsule u Tehničkoj školi „Ivan Sarić ”  počeli su radovi na izgradnji Trening centra. Radove su svečano otvorili direktorka  za dualno obrazovanje i NOK, prof. dr Gabrijela Grujić, potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise i nacionalne manjine-nacionalne zajednice, Robert Otot, gradonačelnik Subotice, Stevan Bakić i direktor Tehničke škole „Ivan Sarić”, Željko Rajčić.

„Danas smo se okupili ovde da obeležimo početak jednog izuzetnog projekta, od velikog značaja za našu školu, naš grad i našu zajednicu. Postavljanje kamena temeljca Trening centra Tehničke škole „Ivan Sarić ” predstavlja početak nove ere u obrazovanju i stručnom usavršavanju naših mladih. Njegova izgradnja je rezultat zajedničkog truda i saradnje između Vlade Republike Srbije, Kancelarije za dualno obrazovanje i nacionalni okvir kvalifikacije  i Grada Subotice.“

Direktor Tehničke škole „Ivan Sarić”,

Željko Rajčić.