U okviru jednodnevnog izleta u Beograd, predstavnici Učeničkog parlamenta su 5. maja imali priliku da posete nekoliko odredišta. Najpre smo obišli Narodnu skupštinu, najviše predstavničko telo i nosioca ustavotvorne i zakonodavne vlasti u Republici Srbiji. Slušali smo o funkcionisanju i radu Skupštine kao institucije, o istoriji zgrade, kultrunom nasleđu i samoj zgradi kao zaštićenom spomeniku kulture.

Nakon toga posetili smo Kraljevski kompleks i Beli dvor, gde smo imali priliku da čujemo o istoriji dinastije Karađorđević.

Obilazak smo završili posetivši stadione i muzeje Partizana i Crvene zvezde, gde su se učenici upoznali sa istorijom i nasleđem ova dva velika fudbalska kluba.

Na izlet je išlo 55 učenika i pohvale za sve njih, njihovo ponašanje, zainteresovanost i vremensku tačnost.