U okviru projekta „Pasija“ koji je podržala AP Vojvodina- Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine- nacionalne zajednice, 40 učenika Tehničke škole „Ivan Sarić“ je 20.5.2024. bilo na jednodnevnom izletu u Kolutu i Bezdanu.

U Miki ZOO vrtu u Kolutu posetioci su sa domaćinima hranili životinje, mazili ih i uživali u, kako za Miki ZOO vrt kažu nadležni, najpitomijem ZOO vrtu u smislu uslova života.

U Bezdanu, Goran i Blaženka su nam otvorili svoj „Nananin salaš“. Predivan ambijent iskoristili smo za igru odbojke, frizbija i fudbala. Kuce, mace, koze, magarci- svako je našao svog miljenika. Stvorili smo predivne fotografije i uspomene koje se rado dele

Strast prema životinjama i prirodi preseca naše skupove te hvala Mikiju, Blaženki i Goranu što postoje, baš kao što su oni to rekli za nas. Najbolje što smo mogli uraditi je raditi sa mladima! I to (i te) kakvim mladima!