Za Uskršnji vikend, 23. i 24. aprila 2022. održana je međunarodna veslačka regata „Trofej Beograda“.  Učenici naše škole, članovi veslačkog kluba „Palić“ učestvovali su na ovom takmičenju.

Juhas Bence, Filip Mesaroš i Mark Gorotva sa kolegom iz „Kostolanji Deže“ gimnazije,  Balintom Fulekijem, u disciplini četverac skul za juniore (4x JMA) osvojili su četvrto mesto, dok se zlatnom medaljom okitio Sergej Čipak (1 ITS) , koji je sa Ognjenom Dobrićem iz VK Grafičar iz Beograda u disciplini dubl skul za kadete (2x JMB) prvi uveslao u cilj. Ovim je Sergej potvrdio vrhunske rezultate koje je dan pre regate pokazao na izbornoj trci za Evropsko juniorsko prvenstvo, koje će se održati  21-22.05.2022. u Vareseu u Italiji. Pre Evropskog takmičenja Sergeja očekuju ozbiljne pripreme, a nadamo se da ćemo nam krajem maja lepe vesti stići iz Italije.

Svim našim učenicima čestitamo i želimo puno uspeha na budućim takmičenjima!