Prve škole za opšte obrazovanje u Subotici nastale su u XVIII veku i tada su doneseni prvi zakoni o obrazovanju. Marija Terezija je izdala prvi Racio Educationis (Zakon o obrazovanju), kojim je uvedeno obavezno školovanje dece od 7 do 10 godina. Druga polovina XVIII veka donela je osnivanje stručnih škola. Prva tehnička škola u svetu osnovana je u Parizu 1794. godine.
Grupa inženjera i tehničara je u aprilu 1945. godine pokrenula inicijativu o osnivanju srednje tehničke škole u Subotici. Odlukom Predsedništva Narodne skupštine APV, 8. juna iste godine osnovana je Tehnička škola u Subotici. Tokom leta iste godine imenovani su direktor i nastavnici, te je određena lokacija školske zgrade u Vilsonovoj 38, odnosno, današnjoj Maksima Gorkog 38.
Odlučeno je da školovanje prve generacije traje dve godine. Nastava se odvijala od pet do devet časova uveče, a izvodili su je članovi Sekcije inženjera i tehničara nakon svog radnog vremena, i to bez honorara.
U nedelju, 4. novembra 1945. godine, u 3 sata po podne, počinje nastava za 256 učenika, a na četiri odseka: građevinskom, geodetskom, mašinskom i elektrotehničkom. Oformljena su četiri razreda na srpskohrvatskom i tri na mađarskom nastavnom jeziku. Usled nedostatka nastavnog kadra, nekoliko najboljih tehničara iz prve generacije maturanata, tek izašlih iz školskih klupa, stalo je za drugu stranu katedre.
U narednim godinama Škola se širila, dodavani su novi smerovi, povećavao se broj učenika…
Na osnovu odluke Narodnog odbora Subotice, 28. septembra 1961. godine osniva se nova Tehnička škola sa mašinskim i elektrotehničkim smerom.
Tehnička škola je jedno vreme bila na dve lokacije: u nekadašnjoj Vilsonovoj 53 (danas Maksima Gorkog 53), kao i u Ulici Matije Gupca 8-10, poznatoj pod nazivom Mali MESŠC.
Od 2010. godine Škola nosi ime Ivana Sarića, Subotičanina i pionira jugoslovenskog vazduhoplovstva.