Јуче, 18.10.2016. уз превентивно предавање о трговини људима и уређену огласну таблу Ученичког парламента, обележен је Европски дан борбе против трговине људима.

Предавање о појму, фазама, најчешћим облицима, начинима контроле жртве и препорукама како се заштити и коме обратити у случају трговине људима, одржале су ученицима – представницима свих одељења психолог Илдико Војнић Хорват и педагог Марија Колар, на оба језика.

Ученици су имали прилике и да дискутују и изнесу нека своја сазнања, која су до сада имали о овој појави. Такође је искоришћена прилика и да се најави премијера филма „Посматрачи“, који је јуче емитован на РТС-у, а чији је циљ да подигне свест о трговини људима кроз причу судбине троје младих људи који постају потенцијалне жртве у ланцу трговине људима.

Подстакнути темом са предавања, група ученика ће израдити плакате са најважнијим информацијама, које ће ученицима бити доступне у холу школе.