1. aprila u našoj školi održan je Dan preduzetništva – razgovor predstavnika kompanija sa osnovcima i njihovim roditeljima. Razgovor je zamišljen kao „okrugli sto“, tokom kog su predstavnici kompanija Flender, Kontinental, Norma grupa jugoistočna Evropa, Masterinžinjering, Ametek, Elektroremont i ATB Sever pričali o svojim kompanijama i o tome kako izgleda praktična nastava naših đaka u njihovim preduzećima. Saznali smo koji obrazovni profili su najtraženiji i mogli bi učenicima, nakon završene škole, vrlo brzo da donesu zaposlenje. U razgovoru je učestvovao i direktor škole, Željko Rajčić, koji je, zajedno sa gostima, odgovarao na pitanja roditelja i učenika, pojasnio sistem dualnog obrazovanja i naglasio neke važne činjenice o Tehničkoj školi „Ivan Sarić“.

Dan preduzetništva organizovan je u cilju osnaživanja povezanosti preduzeća i škole, a savremeni tokovi obrazovanja vode ka još čvršćoj povezanosti ovih institucija.

Dan preduzetništva