Evropska noć istraživača je održana 24. septembra 2021. godine u fiskulturnoj sali naše škole. Okupljeno je oko 120 učesnika iz subotičkih osnovnih i srednjih škola,  Visoke tehničke škole, Gradskog muzeja, IT kompanija i nekoliko udruženja i sloganom „Ozeleni naukom“, manifestacija je ukazala na značaj nauke u očuvanju životne sredine.

Projekti učenika i mentora Tehničke škole „Ivan Sarić“ bili su:

Školska biblioteka
Pogledaj naš web sajt za objavljivanje i pretragu zanimljivosti iz sveta književnosti. Sav materijal je dostupan u elektronskom obliku bez potrebe za korišćenjem papira jer je bitno da čuvamo prirodu.

VR Workout
Osnove zdravog života su ishrana i vežbanje. Pomoću telefona i Google Cardboard-a ili nekih drugih VR naočara, možeš da postmatraš i kontrolišeš virtuelnu lutku za vežbanje.
Učenici i profesor Nikola Krmpotić

CNC glodalica
Glodalica izrađena od recikliranog materija. Niska potrošnja električne energije te je moguće pokretanje sa solarnim panelom.

Stirlingov motor
Motor sa spoljnim sagorevanjem ekološki čistiji sa većim stepenom korisnog dejstva.
Učenici i profesor Laslo Lisak.

Solarni punjač baterija
Upoznaj se sa radom solarnog punjača baterija.
Učenici i profesori Laslo Lisak i Hargita Šimon, profesor informatike.

MartinArtsCNC
Upoznaj se sa našim mini CNC ploterom sa tri stepena slobode. Za izradu je korišćen reciklirani materijal.
Učenici i profesor Oto Buču.