U septembru 2019. godine 25 učenika sa saoraćajnog smera i 3 nastavnika naše škole bili su u Budimpešti u poseti  “Bethlen Gábor”  Tehnikuma u okviru programa “Határtalanul”.  Zbog kovida njihova poseta u Suboticu je onemogućena. Nakon ukidanja svih mera, u maju ove godine mogli smo završiti zajednički program. Njihovi učenici – njih 25 sa tri nastavnika gostovali su u Subotici od 2. do 8. maja 2022. godine. Zajednički rad počeli smo u sredu, 3. maja podelivši njihove I naše đake u 3 grupe: plave, zelene I žute. Dobili su logistički zadatak, prevoz  robe  sa izradom ppt-a.  Popodne smo posetili Gradku kuću, Gradski Muzej uz druženje naših I njihovih đaka.  U četvrtak smo zajedno posetili znamenitosti Sente, gde je drušvto is Subotice i Pešte moglo još više upoznati. U petak su prikazani izrađenj zadaci uz malo takmičarskog duha. Prvo mesto je osvojila zelena ekipa, drugo mesto žuta, a treće plava – no svisu dobili pohvalnice i čokoladu, zahvaljujući organizatorki nastavnici Nađ Korneliji.

Popodne smo posetili sinagogu i položili venac na spomenik poznatog  mađarskog pisca, Kostolanji Dežea.

Radujemo se smo što  imali mogućnost da učestvujemo u  ovakvom programu.

Szikora Judit