Први састанак у оквиру пројекта DECIDE одржан је у нашој школи у четвртак, 1. октобра 2020. године. Пројекат има за циљ да подржи развој капацитета школе да успешно реализује дуално образовање и развије понуду неформалних обука за незапослене, према потребама тржишта рада, кроз дијалог са кључним актерима у локалној заједници. Финансира га Министарство за привредну сарадњу и развој Савезне Републике Немачке преко организације GIZ.

Састанку су присуствовали представници GIZ-а, представници локалне самоуправе, компанија, Првредне коморе, Националне службе запошљавања и чланови школског тима.

Циљна група пројекта су млади људи од 15 до 35 година- ученици у формалном систему образовања и млади незапослени.