U subotu, 20. maja 2023. u Tehničkoj školi ,,Ivan Sarić@ održan je školski čas povodom pedesete godišnjice mature razreda ET-42 generacije 1969/73. U ime ustanove prisutne je pozdravila psiholog škole, Ildiko Vojnić Horvat. Ona je ukratko govorila o trenutnom vaspitno-obrazovnom radu, o obrazovnim profilima, a na kraju je bivšim đacima podelila skroman poklon škole. Razredni čas je održao dr Zoltan Jeges, nekadašnji profesor škole, pošto je razredna profesorica, Neli Đulai preminula 2019. godina. Preminulim profesorima i školskim drugovima odata je pošta minutom ćutnje, a zatim su svi prepričali svoj životni put koji su prešli u proteklih 50 godina. Na kraju su zaključili: nije bila ova loša generacija, nemaju zbog čega da se stide.