Prvo mesto sa osvojenim maksimalnim bodovima

1. maja 2021. u Novom Sadu je održano Republičko jezičko takmičenja iz mađarskog jezika, na Filozofskom fakultetu, na Odseku za mađarski jezik i književnost.

Na dato takmičenje iz naše škole, a zahvaljujući postignutom uspehu na okružnom nivou, plasirali su se Emeše Bognar (4 ITM) i Aron Sebastian (4 TMM).

Ove godine je samo za učenike završnih, maturskih razreda organizovano takmičenje na okružnom i republičkom nivou. Naši učenici su se odlično pokazali: Aron Sebastian je republički pobednik, budući da je osvojio maksimalan broj bodova! I učenica Emeše Bognar je pokazala izuzetno znanje, ali ovog puta nije uspela da se nađe među troje najboljih.

Na ovo takmičenja učenike je pratila Judit Sikora, profesorka maternjeg jezika, dok je nastavnik-mentor bila Terez Sabo Cibolja.