У оквиру пројекта „Határtalanul!“ у пратњи три наставника (Ерика Пап Хорват, Мелинда Андраши и Дора Холо) 40 ученика наше школе је гостовало код партнерске школе “Bláthy Ottó Villamosipari Technikum” у периоду од 23.05. до 27.05.2022. године. Ученици одељења 1ДСМ, 2ИТМ и 3ИТМ су се упознали са културним наслеђем и знаменитостима Мишколца и околине.

Посетили смо центар за узгој једне угрожене врсте змија – ракоши випера, археолошки и природњачки музеј Херман Ото, тврђаву Егер и зоолошки врт (Шошто зоо), који је изабран за најбољи зоолошки врт у Европи (у категорији испод 500.000 посетилаца) у 2015., 2018. и 2021. години. Провозали смо се и малом шумском железницом у Лилафиреду, која је коришћена за превоз путника већ од 1923. године, а планинска траса пролази преко највећег железничког моста у Мађарској у долини Мељвелђ. Возилии смо се чамцем по језеру Хамори, а последњег дана нашег путовања смо се спустили испод површине у пећине Агтелека и Словачког карста и дивили невероватним природним чудима.

Ово је била јединствена прилика да се сви међусобно упознају, друже и размене знања и искуства.