U okviru projekta „Határtalanul!“ u pratnji tri nastavnika (Erika Pap Horvat, Melinda Andraši i Dora Holo) 40 učenika naše škole je gostovalo kod partnerske škole “Bláthy Ottó Villamosipari Technikum” u periodu od 23.05. do 27.05.2022. godine. Učenici odeljenja 1DSM, 2ITM i 3ITM su se upoznali sa kulturnim nasleđem i znamenitostima Miškolca i okoline.

Posetili smo centar za uzgoj jedne ugrožene vrste zmija – rakoši vipera, arheološki i prirodnjački muzej Herman Oto, tvrđavu Eger i zoološki vrt (Šošto zoo), koji je izabran za najbolji zoološki vrt u Evropi (u kategoriji ispod 500.000 posetilaca) u 2015., 2018. i 2021. godini. Provozali smo se i malom šumskom železnicom u Lilafiredu, koja je korišćena za prevoz putnika već od 1923. godine, a planinska trasa prolazi preko najvećeg železničkog mosta u Mađarskoj u dolini Meljvelđ. Vozilii smo se čamcem po jezeru Hamori, a poslednjeg dana našeg putovanja smo se spustili ispod površine u pećine Agteleka i Slovačkog karsta i divili neverovatnim prirodnim čudima.

Ovo je bila jedinstvena prilika da se svi međusobno upoznaju, druže i razmene znanja i iskustva.