Pod sloganom „ Povratak napisanih“ u  protekloj nedelji ljubitelji knjige uživali su u svemu onom što je Međunarodni  sajam knjiga, 65. po redu,  ponudio čitaocima. Promocije, autori i mnoštvo novih naslova predstavljeni su na ovoj značajnoj manifestaciji.  Učenici naše škole pridružili su se poštovaocima lepe reči  28. oktobra 2022. godine posetom pomenutom sajma. Kako bismo celodnevni izlet posvetili kulturi i umetnosti, iskoristili smo priliku da posetimo dve pozorišne predstave. Jedna grupa učenika je pogledala predstavu „ Pučina“ u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, dok je druga završila posetu našoj prestonici pozorišnom predstavom   „Mačka je pečena“  Teatra na brdu. Činjenicu da su i đaci i njihovi profesori bili zadovoljni, dokazuje istinitost reči dramaturga i pisca Dušana Kovačevića, koji je na otvaranju sajma istakao da je knjiga lekovita, da leči mnoge bolesti i da je od davnina poznata kao melem za razum i dušu.