Под слоганом „ Повратак написаних“ у  протеклој недељи љубитељи књиге уживали су у свему оном што је Међународни  сајам књига, 65. по реду,  понудио читаоцима. Промоције, аутори и мноштво нових наслова представљени су на овој значајној манифестацији.  Ученици наше школe придружили су се поштоваоцима лепе речи  28. октобра 2022. године посетом поменутом сајма. Како бисмо целодневни излет посветили култури и уметности, искористили смо прилику да посетимо две позоришне представе. Једна група ученика је погледала представу „ Пучина“ у Југословенском драмском позоришту, док је друга завршила посету нашој престоници позоришном представом   „Мачка је печена“  Театра на брду. Чињеницу да су и ђаци и њихови професори били задовољни, доказује истинитост речи драматурга и писца Душана Ковачевића, који је на отварању сајма истакао да је књига лековита, да лечи многе болести и да је од давнина позната као мелем за разум и душу.