Prvi sastanak u okviru projekta DECIDE održan je u našoj školi u četvrtak, 1. oktobra 2020. godine. Projekat ima za cilj da podrži razvoj kapaciteta škole da uspešno realizuje dualno obrazovanje i razvije ponudu neformalnih obuka za nezaposlene, prema potrebama tržišta rada, kroz dijalog sa ključnim akterima u lokalnoj zajednici. Finansira ga Ministarstvo za privrednu saradnju i razvoj Savezne Republike Nemačke preko organizacije GIZ.

Sastanku su prisustvovali predstavnici GIZ-a, predstavnici lokalne samouprave, kompanija, Prvredne komore, Nacionalne službe zapošljavanja i članovi školskog tima.

Ciljna grupa projekta su mladi ljudi od 15 do 35 godina- učenici u formalnom sistemu obrazovanja i mladi nezaposleni.