Danas je u Gradskoj kući potpisan Sporazum o poslovno-tehničkoj saradnji između Grada Subotice, Kancelarije za dualno obrazovanje i Nacionalni okvir kvalifikacija i Tehničke škole „Ivan Sarić“, na osnovu koga će se realizovati izgradnja i opremanjei Trening centra Tehničke škole „Ivan Sarić“. Prostiraće se na oko 3650 kvadrata, imaće 11 radionica i 20 specijalizovanih kabineta, a u njegovu izgradnju biće uloženo pet miliona evra, koje će investirati Evropska investiciona banka. Ovaj trening centar će biti najveći u Srbiji, opremljen najsavremenijom opremom.

„Brzina transfera znanja, uz osiguranje kvaliteta u vremenu u kome živimo, zasigurno pripada platformi dualnog obrazovanja. Kroz novi kriterijum, kao što je Trening centar, a ovo će biti najveći u Srbiji, obezbedili smo kvalitet koji će mlade vodiit na tržište rada, ali ne van Srbije, već upravo u Subotici ali i šire“, istakla je prof. dr Gabrijela Grujić, direktorka Kancelarije za dualno obrazovanje i Nacionalni okvir kvalifikacija.